Płonie wielka hala w Sosnowcu. Na miejsce cały czas dysponowane są dodatkowe siły i środki!

Płonie hala z makulaturą w Sosnowcu. Na miejsce udają się liczne siły i środki z województwa Śląskiego!

Informacja o płonącej hali magazynowej w Sosnowcu przy ulicy Wopistów do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Sosnowcu wpłynęła tuż po godzinie 21. W budynku znajduje się makulatura. Na miejsce pożaru udają się liczne siły i środki Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu województwa Śląskiego.

Na miejscu pracują już między innymi strażacy z Sosnowca, Katowic, Mysłowic, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Chorzowa, a także Tychów. Liczne siły i środki są również w drodze na miejsce zdarzenia, w tym także strażacy z Jaworzna.


Aktualizacja [01.03.2023 – 23:24]

“Ogień objął obiekt magazynowy z makulaturą. Na miejscu jest obecnie 16 zastępów straży pożarnej ” – poinformowała rzecznik prasowa mł. bryg. Aneta Gołębiowska z KW PSP w Katowicach

Ze względu na rodzaj przechowywanych w magazynie materiałów, pożar bardzo szybko się rozprzestrzenia.

 

Aktualizacja [02.03.2023 – 10:20]

Przyczynę pożaru hali w Sosnowcu będzie ustalać policja. Akcja gaśnicza nadal trwa. W tej chwili strażacy dogaszają pogorzelisko. W akcji gaśniczej brało udział ponad 40 zastępów z kilku miast, natomiast 12 z nich jest cały czas na miejscu zdarzenia.

Zgłoszenie wpłynęło dopiero po godzinie 21. Dopiero po 6 godzinach udało się opanować sytuację.

Z informacji jakie przekazał jeden ze strażaków, hala spłonęła doszczętnie. Nie było także osób poszkodowanych, a także nie było konieczności ewakuacji, ponieważ w rejonie przyległym do miejsca zdarzenia nie ma domów.

Zdjęcie z akcji gaśniczej Zbigniew Meissner / PAP


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *