Beczki z substancją nieznanego pochodzenia – interweniowała grupa ratownictwa chemicznego z Katowic!

Beczki z substancjami nieznanego pochodzenia
- interweniowali strażacy z Katowic!

14 lutego, w godzinach południowych, Jaworzniccy policjanci zostali skierowani na ulicę Wyzwolenia w dzielnicy Ciężkowice, gdzie w niedalekiej odległości od zabudowań odkryto wysypisko śmieci.  Po dotarciu na miejsce zdarzenia, odkryto beczki z substancjami nieznanego pochodzenia. Na miejsce została skierowana Jaworznicka straż pożarna wraz z samochodem rozpoznania chemicznego, należącego do specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego JRG2 Katowice-Piotrowice. 

W dniu dzisiejszym Jaworzniccy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o wysypisku śmieci, w rejonie nieużytków przy ulicy Wyzwolenia w Jaworznie-Ciężkowicach. Ze wstępnych ustaleń okazało się, że są to beczki  z substancjami nieznanego pochodzenia. Na miejscu w dalszym ciągu pracują policjanci, którzy zabezpieczają próbki oraz prowadzą czynności wraz z technikiem kryminalistyki, a także inspektoratem ds. ochrony środowiska. – informuje nas rzecznik prasowy sierż. szt. Justyna Wiszowaty z KMP Jaworzno.

Na miejscu zdarzenia interweniowali także jaworzniccy strażacy. Dodatkowo na miejsce został skierowany samochód rozpoznania chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 2 Katowice-Piotrowice. Po oględzinach i zebraniu wszelkich potrzebnych próbek, całość zostanie przekazana do prokuratury. Policja informuje, iż do akcji powołany zostanie również biegły, który określi pochodzenie substancji. 

Czynności wciąż trwają!

Artykuł: Jarosław Klimczyk – Jaworzno112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *