Akcja za akcją – bardzo pracowity dzień dla służb ratunkowych!

Akcja za akcją - pracowity dzień dla służb ratunkowych!

18 listopada 2022 to dla służb ratunkowych bardzo pracowity dzień. W godzinach południowych, koło godziny 12:00 SKKM otrzymało formatkę o pożarze zakładu przy ulicy Puszkina w Jaworznie, chwilę później dyspozytor jaworznickiej komendy PSP otrzymał następne zgłoszenie o pożarze, tym razem na ulicy Mieszka I w Jaworznie. Na miejsce został zadysponowany zastęp GBA 489[S]11 z OSP Dąbrowa Narodowa, a także dwa zastępy z Sosnowca – 611[S]21, 612[S]25.

Po zakończeniu akcji gaśniczej na ulicy Mieszka I zastęp 612[S]25 wrócił do swojego miasta, natomiast zastęp 491[S]11 z OSP Dąbrowa Narodowa został przedysponowany do pożaru zakładu na ulicy Puszkina, a zastęp 611[S]21 udał się na zabezpieczenie miasta Jaworzna. Do pomocy w zabezpieczeniu terenu miasta zadysponowany został również zastęp 489[S]21 z OSP Długoszyn. 

Koło godziny 15:00 zastęp 611[S]21, który zabezpieczał teren miasta Jaworzna udał się na wsparcie ZRM’u na ulicy Mickiewicza, na wysokości sklepu żabka. Powodem interwencji służb był upadek mężczyzny, w którym został poważnie ranny. Na miejscu działały dwa, naziemne zespoły ratownictwa medycznego, liczne patrole policji oraz dwa zastępy straży pożarnej. Po pewnym czasie został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik 4, który lądował na płycie Jaworznickiego rynku koło godziny 15:45.  

Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przejęła od naziemnego zespołu ratownictwa medycznego – pacjenta po czym przetransportowany został on do szpitalu w Ochojcu. 

Zdjęcia: Jarek – JAWORZNO112.pl

Artykuł: Jarek – Jaworzno112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *