Wypadek w Ciężkowicach. 7 latek w stanie ciężkim trafił do szpitala. Interweniował śmigłowiec LPR! ​

Wypadek w Ciężkowicach. 7 latek w stanie ciężkim trafił do szpitala. Interweniował śmigłowiec LPR!

Do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulic Młyny Serafińskie i Zygmunta Augusta doszło niedzielne popołudnie kilka minut przed godziną 17. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 7-letni chłopiec, jadąc na hulajnodze, wyjeżdżając z ulicy Zygmunta Augusta uderzył w bok prawidłowo jadącego autobusu, poruszającego się ulicą Młyny Serafińskie. Zaraz za chłopcem na drugiej hulajnodze jechała jego matka, która jako pierwsza udzieliła chłopcu pomocy. Kierujący autobusem jak również matka poszkodowanego chłopca byli trzeźwi, dodatkowo policjanci zabezpieczyli krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Ze względu na stan potrąconego dziecka dodatkowo na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w podkrakowskich Balicach. Dziecko w stanie ciężkim drogą lotniczą zostało przetransportowane do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

 Na miejscu zdarzenia drogowego interweniowały zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Jaworzna, zespół Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu Stacja Pogotowia Ratunkowego w Jaworznie, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ,,Ratownik-6” z podkrakowskich Balic, na miejscu swoje czynności prowadzili również funkcjonariusze z jaworznickiej drogówki i technik kryminalistyki pod nadzorem prokuratora. 

Jaworzniccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, jednocześnie apelując  o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby w przyszłości uniknąć tak poważnych w skutkach zdarzeń.

Zdjęcie: Fotoreporterzy JAWORZNO112.pl

Artykuł: JAWORZNO112.pl na podstawie jaworzno.policja.gov.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *