Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego PSP w Jaworznie!

st. bryg. mgr. inż. Patrycjusz Fudała nowym Komendantem w KM PSP w Jaworznie!

22 maja, 2022 roku Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Jacek Kleszczewski odwołał ze stanowiska brygadiera Pawła Żabę, który dotychczas kierował Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie.

Z dniem 23 maja 2022 roku, Komendant Wojewódzki powołał starszego brygadiera Patrycjusza Fudała, na stanowisko pełniącego obowiązki  Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie.

Patrycjusz Fudała w 2001 roku, ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej. W latach 2001-2008 pracował na Komendzie Wojewódzkiej PSP w Katowicach, później trafił do Komendy PSP w Sosnowcu, gdzie początkowo był Zastępcą Dowódcy JRG, a później został Zastępcą Komendanta Miejskiego. 

1 lipca 2019 roku, rozpoczął służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Katowicach, gdzie Śląski Komendant Wojewódzki powołał go na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego. Był odpowiedzialny za pracę pionu operacyjnego.  

 

Dotychczasowemu Komendantowi Miejskiemu PSP w Jaworznie, Panu Pawłowi Żabie dziękujemy za współpracę i życzymy wytrwałości na dalsze lata służby w Państwowej Straży Pożarnej, natomiast Panu Patrycjuszowi Fudała składamy serdeczne gratulacji i życzymy owocnej służby oraz satysfakcji w życiu zawodowym jak i prywatnym!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *