Potrąciła policjanta podczas kontroli drogowej. Padły strzały. Trwają poszukiwania 30 letniej kobiety!

Potrąciła policjanta podczas kontroli drogowej. Padły strzały. Trwają poszukiwania 30 letniej kobiety!

Jaworzniccy funkcjonariusze ruchu drogowego  w sobotni wieczór około godziny 18:50 na ulicy Jana Pawła II zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki peugeot 407 prowadzony przez 30-letnią kobietę. Podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że kobieta jest poszukiwana w celu odbycia kary.

Funkcjonariusz wydał polecenie 30 letniej kierującej, by opuściła swój pojazd. Kierująca zorientowawszy się w jakiej znalazła się sytuacji. Podjęła ucieczkę, wrzucając wsteczny bieg, cofnęła swój pojazd. Gwałtownie ruszając potrąciła policjanta.  

“Poszkodowany w wyniku próby zatrzymania samochodu policjant nie doznał poważniejszych obrażeń. Funkcjonariusz uskarża się na ból ręki. Jego życiu nic nie zagraża” – relacjonuje asp.szt. Michał Nowak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie w rozmowie z TVN24. 

W tym momencie w stronę samochodu i opon padły dwa strzały – Funkcjonariusze ruszyli w pościg za uciekającym samochodem. W wyniku ucieczki kierująca peugeotem na skrzyżowaniu z ul. Olszewskiego doprowadziła do kolizji z samochodem marki skoda uszkadzając w nim reflektor oraz zderzak.    

W poszukiwania 30 letniej kierującej zaangażowano policjantów z Jaworzna których wspierają funkcjonariusze z Katowic. Funkcjonariusze zablokowali drogi wyjazdowe z Jaworzna oraz miast sąsiadujących – w działania zostały zaangażowane ościenne komendy policji z województwa śląskiego. Mundurowi prowadzą poszukiwania za samochodem marki peugeot 407 koloru ciemnego – czarnego. Samochód może mieć przestrzeliny. 

Zdjęcie podglądowe: fotoratownicza – Konrad Sikorski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *