“Jedna mała decyzja” – może zmienić twoje życie…

“Jedna mała decyzja” może zmienić twoje życie…

Okres jesienno-zimowy, wcześnie zapadający zmierzch sprawiają, że każdy z nas jest szczególnie narażony na niebezpieczeństwo na drodze. 

W Polsce każdego roku dochodzi do tysięcy wypadków z udziałem pieszych. Ich przyczyną często bywa nieodpowiednia widoczność pieszego, którzy poruszając się  w ciemnym ubraniu, są kompletnie niezauważalni dla kierowcy jadącego samochodem. Dlaczego się tak dzieje? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej!

Pieszy po zmroku, podczas złej pogody, dodatkowo ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego samochodem z odległości około 20 metrów, jeśli zaś ma na sobie jasne ubranie jest on widzialny z 50 metrów. Zakładając minimalną drogę zatrzymania się samochodu jadącego z prędkością 50 kilometrów na godzinę wynosi 30 metrów, natomiast przy prędkości 100 km/h jest to 80 metrów. A więc czy jest sposób na uniknięcie wypadku z powodu niezauważenia pieszego przez kierowcę?

Otóż tak!

Rozwiązaniem są elementy odblaskowe, jeśli pieszy ubierze nawet najmniejszy odblaskowy element – jest zauważalny z odległości większej niż 150 metrów. Kierowca widzący z takiej odległości pieszego jest w stanie szybko zareagować i go ominąć!

Odblask jest skuteczny, gdy założymy go w widocznym miejscy. Może być to kostka, ramię, torebka lub zamek od plecaka. Im więcej elementów odblaskowych posiadamy, tym zwiększa się szansa uniknięcia wypadku z naszym udziałem!

Co gdy nie posiadam odblasków?

Na pomoc przychodzą producenci takowych elementów, jednym z nich jest partner naszego portalu – firma Polarfox, która jest wiodącym producentem oraz dystrybutorem produktów odblaskowych w Europie. Warto odwiedzić strony takich producentów i znaleźć coś odpowiedniego dla swoich wymagań! Firma Polarfox posiada bardzo szeroką ofertę a więc, każdy znajdzie coś dla siebie – polarfox.com.pl

Pisał: Jarosław Klimczyk/Jaworzno112.plUwaga!
Powyższa nazwa “Jedna mała decyzja” jest autorstwa redakcji Jaworzno112.pl

Partnerem artykułu jest:


https://polarfox.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *