Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz! – Jaworzno112 uczy pierwszej pomocy

Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz! - Jaworzno112 uczy pierwszej pomocy

W ostatnim czasie nasi redaktorzy odwiedzają coraz więcej szkół, a także pojawiają się na różnych imprezach gdzie edukują zainteresowanych z zakresu udzielania pierwszej pomocy! 

Udzielanie pierwszej pomocy jest bardzo ważne, nigdy nie wiemy kiedy to właśnie my będziemy musieli komuś takiej pomocy udzielić. Nasi redaktorzy jako osoby działające z służbami ratunkowymi mają większą styczność z pierwszą pomocą niż przypadkowa osoba. Z tego też powodu powstała kampania, która nosi tytuł “Nauka to potęgi klucz” – tłumaczy Jarosław Klimczyk, zastępca redaktora naczelnego

Dzięki naszym partnerom jakimi są firma AEDMAX.pl a także RESCUE HELP, jesteśmy w stanie przekazywać swoją wiedzę w bardziej profesjonalny sposób, między innymi przez wyposażenie naszych reporterów w sprzęt jakimi są apteczki od firmy AEDMAX.pl oraz przez wiedzę przekazaną nam podczas szkoleń przez firmę RESCUE HELP. Gdyby nie oni z pewnością nie bylibyśmy w stanie prowadzić tego typu zajęć! 

Kursy i wykłady o pierwszej pomocy pozwalają nabyć wiedzę potrzebną do pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Każdy powinien przejść takie szkolenie, bo nigdy nie wiemy, kiedy taka wiedza i umiejętności mogą nam się przydać. – mówi Bartłomiej Lesiak, redaktor naczelny


Wystarczy, że zadzwonisz pod jeden numer: pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, policji czy np. Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Różne służby współpracują ze sobą i powiadamiają się o zdarzeniu. Karetka pogotowia ratunkowego przewiezie poszkodowanego do szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR).

Zagrożone jest czyjeś życie lub zdrowie?  Zadzwoń po pomoc:

  • 999 – numer alarmowy pogotowia ratunkowego
  • 112 – jednolity numer alarmowy, który obowiązuje w całej Unii Europejskiej
  • 998 – straż pożarna
  • 997 – policja

Numery alarmowe są bezpłatne – nie zapłacisz za tę rozmowę bez względu na długość jej trwania.

A może i ty?! – Jesteś nauczycielem, przedstawicielem lub też po prostu chcesz zorganizować tego typu lekcję. To proste! Skontaktuj się z nami przez nasze social media, napisz do nas wiadomość e-mail lub wypełnij formularz “Zaproś nas na wydarzenie

Pierwsza pomoc w SP2

Nasz zespół dzięki uprzejmości i zaproszeniu Szkoły Podstawowej nr. 2 im. Orła Białego w Jaworznie w dniu 21 kwietnia przeprowadził lekcję z udzielania pierwszej pomocy z klasami czwartymi oraz piątymi.

Z uśmiechem na twarzy możemy powiedzieć tylko: CZEKAMY NA WIĘCEJ TEGO TYPU LEKCJI, a także czekamy na następne ambitne grupy chcące szkolić się z zakresu pierwszej pomocy!

Poniżej krótka fotorelacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *