Wypadek dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Szczakowskiej. Lądował śmigłowiec LPR!

Wypadek dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Szczakowskiej. Lądował śmigłowiec LPR!

Jaworzniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w sobotę 6 lipca 2024 około godziny 16:50 na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Szczakowskiej. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali. Do działań zadysponowano zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Jaworzna, naziemne Zespoły Ratownictwa Medycznego z Rejonowego Pogotowia Ratunkowego z Sosnowca, Motoambulans Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Katowicach, a także patrol jaworznickiej policji. 

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki kia, mężczyzna w wieku 62 lat, mieszkaniec Jaworzna, poruszając się ul. Steczkowskiego w kierunku ul. Szczakowskiej nie dostosował się do sygnalizatora świetlnego nadającego sygnał czerwony, doprowadzając tym samym do zderzenia bocznego z pojazdem renault kierowanym przez prawidłowo poruszającą się 56-letnią mieszkanką Jaworzna ul. Grunwaldzką w kierunku Katowic. 

W wyniku zdarzenia pasażer kia, mężczyzna w wieku 59 lat doznał urazu głowy, nieprzytomny, w stanie ciężkim został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Poszkodowana kobieta oraz drugi pasażer pojazdu Kia, 19-letni mężczyzna również zostali zabrani do szpitala w celu dalszych badań. Z informacji przekazanych od lekarzy ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący osobowym kia był trzeźwy. Sprawcy wypadku policjanci zatrzymali prawo jazdy. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Wydział Kryminalny jaworznickiej komendy – informuje jaworznicka policja na swojej stronie internetowej. 

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach. Kierowco: szanuj siebie i innych. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych. Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń – dodają jaworzniccy funkcjonariusze.

 

Zdjęcia: A.Śpiewak, B.Lesiak Jaworzno112.pl

Artykuł: Bartłomiej Lesiak – Jaworzno112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *