Pożar garażu na ulicy Wawrzyńskiej w Jaworznie-Jeleniu!

Pożar garażu na ulicy Wawrzyńskiej w Jaworznie-Jeleniu!

21 lipca, koło godziny 17:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie otrzymało zgłoszenie o pożarze garażu przy jednym z budynków jednorodzinnym przy ulicy Ludwiki Wawrzyńskiej (obecnie: Wandy Wawrzyńskiej) w Jaworznie-Jeleniu.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowano dziesięć zastępów straży pożarnej oraz patrol policji z terenu miasta. Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia, zastali rozwinięty pożar garażu wraz z pojazdem, który się w nim znajdował. Z powodu zagrożenia jakim były materiały łatwopalne w pobliżu miejsca pożaru na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane również zastępy z poza terenu miasta. Na miejsce zadysponowano pluton gaśniczy z JRG Sosnowiec oraz Grupę Operacyjną Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego. 

W pożarze nikt nie ucierpiał. Pobliscy mieszkańcy zostali ewakuowani, a wokół miejsca zagrożenia została wydzielona strefa bezpieczeństwa, na wypadek wybuchu lub rozprzestrzenienia się ognia na pozostałe budynki.

Działania strażaków polegały na ugaszeniu palącego się garażu wraz z płonącym w nim samochodem, zabezpieczeniu butli z acetylenem oraz tlenem jak i późniejszym dozorowaniu butli na miejscu zdarzenia. Działania gaśnicze trwały do godziny dwudziestej.

Poniżej fotorelacja.

Zdjęcie podglądowe: Komenda Miejska PSP w Jaworznie
Zdjęcia: Fotoreporterzy JAWORZNO112.pl

Artykuł: Jarek – Jaworzno112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *