Dwie nowoczesne karetki na podwoziu Mercedes Benz-Sprinter trafiły do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Jaworznie! – [ZDJĘCIA]

Dwa nowoczesne ambulanse typu C na podwoziu Mercedes-Benz Sprinter 419 w zabudowie firmy WAS, z automatyczną skrzynią biegów oraz silnikiem 3.0 trafiły do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Jaworznie. Ambulanse zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt m.in elektryczne nosze firmy Stryker które zapewniają komfort przewożonym pacjentom, ale też pracującemu zespołowi w karetce, dzięki elektrycznym noszom. Ratownicy mogą ustawić sobie odpowiednią wysokość do transportu pacjenta, nie muszą go dźwigać, schylać się.

Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu w ostatnim czasie wzbogaciło się o cztery ambulanse które trafiły do stacji w Jaworznie, Sosnowcu i Zawierciu. Zakup trzech ambulansów został sfinansowany dzięki dotacjom Ministerstwa Zdrowia oraz jednego dzięki dotacji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego – łączny koszt zakupu czterech ambulansów to ponad 2 mln złotych.

fot. Fotografia Ratownicza Kamil Maciejewski/Jaworzno112.pl

fot. Fotografia Ratownicza Bartłomiej Lesiak/Jaworzno112.pl

fot. Fotografia Ratownicza Maciej Nowak/Jaworzno112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *